Yasal Uyarı

www.basizle.com içerisinde yalnızca video izleme kodları (embed) bulunmaktadır. Hiçbir video kendi sunucularımızda barındırılmamaktadır. Web sitemizde yer alan videolar Google, Yahoo, Movie Share, Videoweed vb. dünyaca ünlü video paylaşım sitelerinden alıntı yapılarak web sitemize eklenmektedir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. Bu sebeple, web sitemiz, uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Bu yüzden sitemiz hiçbir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Tüm telif hakları da bu paylaşım sitelerini alakadar eder. Sitemizde bulunan videolar, film şirketleri tarafından kaldırılması istenildiği takdirde gösterimden KALDIRILIR. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, İLETİŞİM sayfamızdaki form’dan bize ulaşabilirler.

Yazılı bildiriminiz aşağıdakileri içermelidir:

  • İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telifli işin belirleme kimliği.
  • Tek bir bildiri ile birden fazla telifli işin ihlal edildiğini iddia ediyorsanız, ihlal edildiğini iddia ettiğiniz her bir işi belirten bir temsili liste sunmalısınız.
  • İhlal edildiği ya da malzemeyi yerleştirmek için izin verilen yeterli ayrıntılı bilgiyi içeren ihlal aktivitesi ile ilgili malzemenin konumu ve tanımının belirli açıklaması.
  • İhlal edildiğini iddia ettiğiniz malzemenin bulunduğu web sayfalarının belirli URL’sini ya da URL’lerine sahip olmalısınız.
  • Şikâyet edilen taraf ile iletişim kurmamızı sağlayacak, şikâyet edilen tarafa ulaşılabilecek isim, adres, telefon numarası, elektronik posta adresi ve hakkında yeterli bilgi.
  • Telif hakkı sahibi, temsilcisi ya da yasası tarafından yetkilendirilmemiş olmasından şikâyet edilen durumda malzemenin kullanımı konusunda şikâyet eden tarafın iyi niyetli inanca sahip olduğuna dair bir ifade.
  • Bildirimdeki bilgilerin doğru olduğuna ve yemin cezası altında şikâyet eden tarafın ihlal edildiği iddia edilen açık hakkın sahibinin yararına yetkilendirildiğine dair bir ifade.

basizlecom[at]gmail.com iletişim için mail adresidir.

Reklamı Kapat